Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

21

lut

pab_logo.jpg

Pilska Akademia Biznesu dla osób planujących własny BIZNES!

Pilski Inkubator Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na cykl  bezpłatnych wykładów prowadzonych  w ramach nowego projektu – Pilskiej Akademii Biznesu. Projekt jest skierowany do osób rozważających założenie własnej działalności gospodarczej i poszukujących gruntownych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu. Akademia rozpoczyna spotkania  w dniu 15.03.2017 r. wykładem pt. „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?”, który, mamy nadzieję, dla wielu osób będzie początkiem przygody związanej z rozpoczęciem własnej działalności. Jak zapisać się na wykłady? Aby wziąć udział w spotkaniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaznaczyć chęć udziału w konkretnych wykładach – wszystkie są bezpłatne, zatem zachęcamy do wyboru jak największej ich ilości! Zgłoszenia należy przesłać do 10.03.2017 r. na adres :   biuro@inwestpark.pila.pl Poniżej do pobrania Formularz zgłoszeniowy i Plan wykładów.   Jeżeli interesuje Cię założenie własnej firmy i chcesz uzyskać informacje wprost od specjalistów w danych dziedzinach, te spotkania są właśnie dla Ciebie!     PARTNERZY Pilskiej Akademii Biznesu: Urząd Miasta Piły, Zakład Ubezpieczeń Społecznych o/Pila, Urząd […]

Czytaj więcej

24

lut

promocja-eksportu.jpg

Branżowe Programy Promocji – sprzedawaj swoje produkty za granicą!

Ruszyła kampania informacyjna Ministerstwa Rozwoju promująca Markę Polskiej Gospodarki. Akcja ma zachęcić polskie firmy – głównie z sektora MŚP – do korzystania z rządowych programów dla eksporterów i poszukiwania informacji o nich na Portalu Promocji Eksportu: www.trade.gov.pl. Na podstawie analiz trendów, a także potencjału danych rynków, Ministerstwo Rozwoju przygotowało listę dwunastu sektorów polskiej gospodarki, które mają największą szansę na  globalny sukces. W ten sposób powstało dwanaście Marek Polskiej Gospodarki, a także programy promocji wspierające te priorytetowe sektory. Wśród nich są:  sprzęt medyczny, maszyny i urządzenia, kosmetyki, IT/ICT, biotechnologia i farmaceutyka, moda polska, budowa i wykańczanie budowli, jachty i łodzie, meble, polskie specjalności żywnościowe, usług prozdrowotnych, części samochodowe i lotnicze. Udział w programach promocji umożliwi przedsiębiorcom ekspansję na nowe, perspektywiczne rynki pozaunijne, których, ze względu na istniejące ryzyko i koszty, przedsiębiorcy dotąd nie brali pod uwagę w planach eksportowych. Wśród nich są m.in.: Algieria, Meksyk, Indie, Iran oraz Wietnam. Na większości z tych rynków […]

Czytaj więcej

24

lut

sao-paulo.jpg

Misja gospodarcza do Sao Paulo

Zapraszamy na misję gospodarczą do Sao Paulo, której organizatorem jest Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza. Rejestracja trwa do 28 lutego 2017 r. Wielosektorowa Misja Gospodarcza odbędzie się w dniach 1-6 kwietnia 2017 r. Skierowana jest do wszystkich firm zainteresowanych nawiązaniem kontaktów oraz planujących rozpocząć, bądź rozwijać swoją działalność na rynku brazylijskim. Szczegółowy opis wydarzenia znajduje się TUTAJ

Czytaj więcej

22

lut

vii-targi-pracy_logo-e1486120603750.jpg

Zapowiedź VII Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery.

Dnia 22 kwietnia br. w kuluarach sali miejskiej w Inwest-Parku odbyła się konferencja prasowa dotycząca VII Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Podczas konferencji pani Beata Dudzińska – zastępca Prezydenta Miasta Piły zaprezentowała główne założenia tej edycji targów, następnie pani Jolanta Grzywalska – dyrektor ds. organizacyjnych Inwest-Park omówiła szczegółowo program targów oraz zaprezentowała sylwetki partnerów tej edycji. Na konferencji obecny był również pan Jan Janczewski – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych, który przestawił bogatą ofertę dla rzemieślników. W tym roku możemy również liczyć na wsparcie dwóch sponsorów strategicznych THULE GROUP (Złoty Sponsor Strategiczny) oraz firmy Sapa (Sponsor Strategiczny), którzy przedstawią na targach swoje oferty. Podczas konferencji pani Beata Morkowska-Krzciuk – dyrektor HR w firmie Sapa Aluminium Polska, przedstawiła zakres i strategię działalności firmy oraz  omówiła formę udziału firmy SAPA w targach. Pan Grzegorz Marciniak – prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski podkreślił podczas konferencji jak ważną rolę pełnią Subregionalne Targi Pracy i Kariery, które wspierają […]

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68