Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca 2.0

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

19

kwi

konsultacje-pife_18-04-2019-kopia.jpg

O dotacjach w Inwest-Parku

W dniu 18 kwietnia 2019 r. w Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyły się bezpłatne, indywidualne konsultacje ze specjalistą ds. funduszy europejskich. Z konsultacji pt. „DOTACJE NA START I NA ROZWÓJ” mogły skorzystać osoby zainteresowane uruchomieniem własnej firmy i poszukujące kapitału na rozpoczęcie biznesu oraz przedsiębiorcy poszukujący środków finansowych na rozwój firmy. Partnerem konsultacji jest Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile prowadzony przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Konsultacje prowadził Pan Rafał Zdzierela – Specjalista ds. funduszy europejskich. W konsultacjach wzięło udział 6 osób, które chcą otworzyć własną firmę. Tematem spotkań były przede wszystkim dotacje na uruchomienie firmy przyznawane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, dotacje na start przyznawane przez powiatowe urzędy pracy oraz Lokalne Grupy Działania jak również zwrotne formy finansowania – pożyczki przyznawane w ramach inicjatywy JEREMIE 2. Kolejne spotkanie ze specjalistami z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Pile już 10 maja br. podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Szczegółowe informacje w zakładce BEZPŁATNE SZKOLENIA.

Czytaj więcej

18

kwi

konkurs-plastyczny.jpg

Konkurs plastyczny – 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Lubisz rysować, malować, wyklejać? Zainteresuj się historią Polski w Unii Europejskiej oraz korzyściami płynącymi z bycia obywatelem Europy i weź udział w konkursie plastycznym pn. „15 lat Polski w Unii Europejskiej”! Konkurs organizowany jest w ramach obchodów VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, będących częścią kampanii europejskiej #EUin My Region, których organizatorem jest Minister Inwestycji i Rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu, który znajduje się na dole strony.

Czytaj więcej

17

kwi

kolaz_zdjec-pau-iv.jpg

Pilska Akademia Umiejętności – spotkania zespołów

Uczniowie biorący udział w Pilskiej Akademii Umiejętności ciężko pracują nad przygotowaniem planów marketingowych dla pilskich przedsiębiorców. W dniu 10 kwietnia zespół projektowy z Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego wraz ze swoim opiekunem Panią Ewą Gerasimow spotkał się w Inwest-Parku z Panem Jackiem Włodarczykiem z PWSZ w Pile aby skonsultować koncepcję planu marketingowego, który przygotowują dla firmy Thule Na spotkaniu uczniowie przedstawili analizę SWOT oraz aktualną strategię marketingową firmy. Dowiedzieli się, że kluczem dobrej reklamy jest skonkretyzowanie grupy odbiorców, do których chcą ją skierować, a także dobór odpowiednich środków przekazu. Pan Jacek podkreślał również, że aby reklama była autentyczna, pomocne może okazać się zaangażowanie pracowników firmy oraz przedstawienie wartości, jakimi firma się kieruje.   Uczniowie pierwszej klasy medialnej Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile współpracujący z Nieruchomości Furman spotkali się 11 kwietnia br. z Panem Jackiem Włodarczykiem. Na spotkaniu omówiono możliwości współpracy z konkurencją, na zasadzie uzupełniania oferty, omówiono strategię cenową i propozycje reklamy. Uczniowie poznali jedną z metod budowania wizerunku firmy tj. […]

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68