Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca 2.0

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

14

gru

Rozwijaj się dzięki FUNDUSZOM EUROPEJSKIM!

Projekt realizowany przez Inwest-Park pt. „Rozwijaj się dzięki FUNDUSZOM EUROPEJSKIM!” dobiega końca! Już jutro odbędzie się ostatnie spotkanie pt. „Dotacje na start i na rozwój młodej firmy”.

Czytaj więcej

13

gru

microbit2.png

Bezpłatne warsztaty dla uczniów – minikomputer BBC micro:bit

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII na DARMOWE WARSZTATY, które poprowadzi Preinkubowany Inwest-Parku:

Czytaj więcej

12

gru

dsc_0213.jpg

Inauguracja IV edycji Pilskiej Akademii Umiejętności

Dziś w Inwest-Parku odbyła się inauguracja IV już edycji Pilskiej Akademii Umiejętności. Pilska Akademia Umiejętności to przedsięwzięcie, którego  celem jest pobudzanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży poprzez wzrost wiedzy na temat: współczesnych form promocji firm, tworzenia planu marketingowego i filmu reklamowego, prowadzenia działalności gospodarczej oraz  nabycia kompetencji kluczowych w zakresie przedsiębiorczości, umiejętności pracy w zespole, odpowiedzialności, umiejętności prezentacji wyników pracy, niezależnego myślenia oraz korzystania z narzędzi informatycznych.   W inauguracji udział wzięli zastępca prezydenta Beata Dudzińska, Kazimierz Sulima – wiceprzewodniczący Rady Miasta Piły, Bartłomiej Greń -wiceprezes IGPW, Leszek Łado – prezes NUTW, przedsiębiorcy, grono pedagogiczne oraz w głównej roli – uczniowie pilskich szkół, do których projekt Pilskiej Akademii Umiejętności jest kierowany. Sponsorem strategicznym PAU jest Bank Pekao.   Inaugurację swoją obecnością uświetnił prof. dr hab. Stanisław Różański Kierownik Pracowni Matematyki, Fizyki i Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, który zaprezentował wykład „Polscy inżynierowie – historie prawie zapomniane”. Na scenie pojawili się także zwycięzcy trzeciej edycji […]

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68