Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

23

lut

wp_20180222_14_24_55_pro.jpg

Dyżur Ekspertów Platformy Praca

22 lutego w Inwest-Parku odbył się kolejny Dyżur Ekspertów Platformy Praca. Odwiedzający mogli skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, z usług Punktu Rekrutacyjnego oraz skonsultować swoje CV ze specjalistą. Osoby poszukujące pracy mogły także zapoznać się z bieżącymi ofertami oraz aplikować on-line na wybrane stanowiska. Podczas dyżuru dwóch pracodawców – firma Philips oraz Pewna Przyszłość Ewa Skotarek informowali o aktualnych oferowanych miejscach pracy w swoich zakładach i przeprowadzali wstępne rozmowy rekrutacyjne.   Punkt Rekrutacyjny Platformy Praca to miejsce dla osób poszukujących wsparcia w przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych oraz w dostosowaniu kwalifikacji do oferty rynkowej. Biuro mieści się w Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 i jest czynne w każdy wtorek i czwartek w godzinach 7:30 – 15:30. Ponadto, raz w miesiącu (ostatni czwartek miesiąca), w godzinach 14:00 – 15:00, odbywa się Dyżur Ekspertów dla osób chcących skorzystać z wiedzy doradcy zawodowego, finansowego, specjalisty ds. pozyskiwania funduszy, psychologa i przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy.

Czytaj więcej

23

lut

konsultacjepife_22-02-2018-1.jpg

Dotacje 2018 na uruchomienie i na rozwój firmy

W lutym 2018 r. w Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyły się bezpłatne, indywidualne konsultacje ze specjalistą ds. funduszy europejskich. Partnerem konsultacji był Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile prowadzony przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.. Konsultacje prowadziła Pani Agnieszka Hołubowska – Specjalista ds. funduszy europejskich. W dniu 14 lutego z konsultacji pt. „DOTACJE NA START” mogły skorzystać osoby zainteresowane uruchomieniem własnej firmy i poszukujące kapitału na rozpoczęcie biznesu. W konsultacjach wzięło udział 9 osób, w tym ośmiu mieszkańców Piły i jedna osoba zamieszkująca gminę Piła. Tematem konsultacji były przede wszystkim dotacje, jakie niebawem będą przyznawane osobom powyżej 30 roku życia w ramach Poddziałania 6.3.1 Samozatrudnienie i przedsiębiorczość Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. W dniu 22 lutego z konsultacji pt. „DOTACJE NA ROZWÓJ” mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem działalności gospodarczej i poszukujący kapitału na ten cel. W konsultacjach wzięło udział 13 przedstawicieli firm, w tym siedmiu z Piły, dwóch z Trzcianki, dwóch z […]

Czytaj więcej

22

lut

konsultacje_pife_marzec_2018_r.jpg

Zapytaj o dotacje w Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Myślisz o założeniu firmy? A może już prowadzisz własny biznes? Umów się na bezpłatne spotkanie i zapytaj o dotacje na uruchomienie (2 marca) lub na rozwój działalności gospodarczej (29 marca). Zapisy przyjmowane są pod adresem biuro@inwestpark.pila.pl do dnia 1 lub 28 marca br. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 67 353 31 43.

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68