Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

24

lut

03-dsc_0291.jpg

„Przystanek Praca” w Colours Factory

W ubiegły piątek odbył się kolejny „Przystanek Praca” na mapie Piły. Tym razem zatrzymaliśmy się w Colours Factory przy ul. Wypoczynkowej. Projekt jest skierowany do uczniów klas 8 i ich rodziców, którzy mają do dyspozycji doradców zawodowych. „Przystanek Praca” umożliwił po raz kolejny zapoznanie się z ofertą możliwości rozwoju na rynku pracy w tak ważnym momencie w życiu każdego ósmoklasisty jakim jest wybór kierunku dalszego kształcenia.   Colours Factory to jedna z najszybciej rozwijających się drukarni w kraju, w której każdego dnia produkowanych jest ok. 2,5 mln produktów poligraficznych. Firma poszukuje zarówno specjalistów jak i uczniów, praktykantów i absolwentów szkół branżowych, technikum, czy uczelni wyższych. Colours Factory działa od 2005 roku zatrudniając obecnie ponad 700 pracowników na łącznej powierzchni siedziby liczącej ponad 16 tys m2. Tematem przewodnim tego „Przystanku Praca” był zawód drukarza offsetowego oraz operatora procesów introligatorskich. W tych kierunkach można nabyć wiedzę i doświadczenie w ZS przy Teatralnej w Pile, gdzie […]

Czytaj więcej

21

lut

superwizja-menedzerska-marzec.jpg

Zapraszamy na warsztaty pt. „SUPERWIZJA MENADŻERSKA”

Inwest-Park i Logika Biznesu Jacek Włodarczyk zapraszają Szefów, Liderów, Właścicieli firm i HR menadżerów na unikatowe warsztaty, które będą przeprowadzone w formie superwizji. Superwizja menadżerska:  Wykorzystywana przez psychologów, przeniesiona na grunt dylematów zarządzania superwizja grupowa, czyli możliwość analizy własnego dylematu zawodowego z udziałem szefów spoza własnego środowiska. Pracując samodzielnie nad swoim przypadkiem, widzisz go tylko z jednego punktu widzenia. W trakcie superwizji menadżerskiej punktów widzenia jest tyle, ilu uczestników. Dlaczego warto? • poszerzenie własnej perspektywy, • rozwój zawodowy, • dochodzenie do rozwiązań mających realny wpływ na efektywność osobistą w pracy. Uczestnik procesu może liczyć na: – pogłębione spojrzenie i nowe rozumienie sytuacji, – analizę własnych doświadczeń, – odciążenie od emocjonalnego balastu, które umożliwia klarowne myślenie i poszukiwanie rozwiązań, – wskazówki i rekomendacje dotyczące konkretnych przypadków pochodzących z własnej praktyki zawodowej uczestnika superwizji, – poufność. Przykładowe tematy superwizji: – trudne relacje interpersonalne pomiędzy pracownikami, – konflikty między grupami i działami, – wprowadzanie trudnych zmian, – konflikty interesów angażujące […]

Czytaj więcej

21

lut

729x308.png

Polska Strefa Inwestycji

Polska Strefa Inwestycji Dzięki zmianom w funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych więcej firm, w tym także te mikro, małe i średnie, może korzystać z zachęt podatkowych dla inwestorów. Zasady działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce zmieniła ustawa o wspiera­niu nowych inwestycji. NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY: Zachęty podatkowe dostępne w całej Polsce, na terenach, na których można prowa­dzić działalność gospodarczą. Firmy nie muszą przenosić się do Stref i inwe­stować z dala od dotychczasowego obszaru działania. Zlikwidowana została długo­trwała i obciążająca przedsiębiorcę procedura zmiany granic SSE. Warunki uzyskania zwolnienia z podatku zależą od wielkości firmy oraz od stopy bezrobocia w danym powiecie. Wymagane nakłady inwestycyjne dostosowane do możliwości firm, w za­leżności czy są to mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwa. Uwzględniana jest także sytuacja gospodarczo-społeczna na danym terenie, w tym zasada, że im wyższe bezrobocie w powiecie, tym niższe wymagane nakłady inwestycyjne. Premiowane są inwestycje w miastach średnich, tracących funkcje gospodarcze i społeczne. Na preferencje mogą liczyć również pozostałe […]

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68