Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

26

maj

tajlandia.jpg

Misja inwestycyjna: Polska – Tajlandia

Biuro Radcy Handlowego Ambasady Tajlandii oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu mają przyjemność poinformować, że w dniu 13 czerwca 2017 w Polsce przebywać będzie Misja Gospodarcza organizowana przez Departament Promocji Handlu Międzynarodowego Tajlandii. W delegacji udział wezmą firmy tajlandzkie zainteresowane nawiązaniem kontaktów gospodarczych i handlowych z firmami polskimi. W związku z powyższą wizytą mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w spotkaniach B2B z tajlandzkimi inwestorami w dniu 13 czerwca 2017, w godzinach od 13:30 do 16.00 w siedzibie PAIiH (ul. Bagatela 12 w Warszawie). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z możliwościami współpracy z tajskimi partnerami. W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniach B2B, uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem https://goo.gl/forms/uwGQMJSkSxBJjjnG2  lub kontakt telefoniczny pod numerem +22 40 40 340. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 9 czerwca 2017 r. Źródło: http://www.paih.gov.pl

Czytaj więcej

24

maj

Spotkanie pt.: „Rynek angolski – możliwości eksportowe i inwestycyjne dla przedsiębiorców z Województwa Wielkopolskiego”

6 czerwca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbędzie się spotkanie pt.: „Rynek angolski – możliwości eksportowe i inwestycyjne dla przedsiębiorców z Województwa Wielkopolskiego” poświęcone współpracy gospodarczej z Republiką Angoli oraz prezentacji instrumentów finansowych oferowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego S.A .oraz Wielkopolski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. dla wzmocnienia ekspansji zagranicznej na rynku afrykańskim. W programie przewidziano również  prezentację wsparcia eksportu poprzez „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE)” oraz innych zadań realizowanych przez Województwo Wielkopolskie w zakresie internacjonalizacji gospodarki. Spotkanie zaplanowano w godzinach 10:00 – 12:00 w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34 (sala do potwierdzenia). Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: coie@umww.pl do dnia 31.05.2017 r. W załączniku agenda spotkania.

Czytaj więcej

19

maj

dsc06689.jpg

Rozpoczęto Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Inwest-Parku!

W dniu 18 maja br. w Inwest-Parku odbyły się wydarzenia organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dni Otwarte Funduszy Europejskich  to ogólnopolska akcja polegająca na udostępnianiu i promowaniu szerokiemu gronu zainteresowanych osób, projektów sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło się około 800 podmiotów z całej Polski, które otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym. Uroczystego rozpoczęcia Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Inwest-Parku dokonał Pan Prezydent Piotr Głowski.   Następnie Pani Teresa Jakubowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Pile, opowiedziała o inwestycjach realizowanych ze środków unijnych przez Gminę Piła i nie tylko. Po części oficjalnej odbyły się również warsztaty: dla młodzieży – „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?” oraz „Rozmowa rekrutacyjna to nic strasznego”, dla osób planujących własną działalność gospodarczą i dla przedsiębiorców – „Business English” oraz „Budowanie wizji i strategii firmy”. Osoby planujące uruchomienie firmy […]

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68