Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca 2.0

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

19

paź

plakat-dla-startup.jpg

WOLNE MIEJSCA NA BEZPŁATNE SZKOLENIE nt. sporządzania biznes planu!

Planujesz uruchomić firmę? Myślisz o pozyskaniu środków unijnych na start? Inwest-Park zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Biznes Plan w projektach unijnych – zasady sporządzania”! Podczas spotkania doradca biznesowy, członek komisji oceniających biznes plany, przedstawi wymogi dotyczące przygotowywania tego dokumentu. Udzieli PRAKTYCZNYCH i SOLIDNYCH WSKAZÓWEK, w jaki sposób przygotować dobry biznes plan, który będzie miał szansę uzyskać dotację na uruchomienie firmy. Szkolenie odbędzie się 22 października 2018 r., od godziny 9:00 do godziny 15:00 w Sali zielonej (weście do budynku od strony ul. Dąbrowskiego 8 „B”). Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: biuro@inwestpark.pila.pl lub telefonicznie: 67 353 31 43. Jeśli poszukujesz informacji na temat środków finansowych na uruchomienie firmy – weź udział w bezpłatnym seminarium informacyjnym pt. „Dotacje na start i na rozwój młodej firmy”, które odbędzie się 25 października 2018 r., godz. 9:00-14:00. ZAPISY TRWAJĄ!!!

Czytaj więcej

17

paź

i-wlkp.png

Konkurs „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” edycja 2018, dedykowany przedsiębiorstwom z Wielkopolski. Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „ i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest od 2007 roku. Tegoroczna edycja Konkursu wprowadza nowe kategorie, oparte na inteligentnych specjalizacjach dla Wielkopolski oraz wykorzystaniu najnowszych technologii, wpisujących się w globalne trendy. Celem Konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski oraz w ramach działań opartych na zastosowaniu wodoru. Nagroda ma stanowić wyróżnienie dla przedsiębiorstw z Wielkopolski, które stworzyły nowatorskie rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. Wnioski konkursowe można składać do dnia 6 listopada 2018 r. drogą elektroniczną na adres: drg.sekretariat@umww.pl. Informacji nt. Konkursu udziela Departament Gospodarki, tel. 61 626 62 40. Regulamin oraz obowiązujące wnioski znajdują się na stronie internetowej pod adresem http://iw.org.pl/konkurs-i-wielkopolska-innowacyjni-dla-wielkopolski/

Czytaj więcej

08

paź

6260-akt.jpg

X Subregionalne Targi Pracy i Kariery

W ubiegłym tygodniu odbyły się po raz dziesiąty w Pile Subregionalne Targi Pracy i Kariery. Była to wyjątkowa, bo pierwsza jubileuszowa edycja targów, które okazały się być niezwykle ważnym elementem kształtowania rynku pracy w naszym mieście. 5 lat temy stworzono w Pile przestrzeń i możliwość osobistego spotkania się pracodawców z potencjalnymi pracownikami. Pierwszego dnia Targów odwiedzający mogli korzystać z następujących atrakcji: WYSTAWA EDUKACYJNA „EXPLORATORIUM” – Interaktywna wystawa edukacyjna, która pomoże zrozumieć świat fizyki. Dzięki niej uczniowie dowiedzą się jak działają złudzenia optyczne, wytężą umysł rozwiązując zagadki logiczne i zmierzą się z prawami, które tworzą naszą rzeczywistość. Wspaniała zabawa w świecie nauki. STREFA INNOWACJI I NOWYCH TECHNOLOGII – pilskie firmy – Archon Studio, Qubiqa,  Sanita Footwear, Thule, ImProvia oraz Colours Factory  – zaprezentowały  swoje najnowsze technologie i innowacje stosowane  w przedsiębiorstwach oraz ciekawe projekty nad którymi pracują. GOŚĆ SPECJALNY –  Uczestnicy Wyprawy Naukowo-Badawczej na Spitsbergen – Nadnotecki Instytut UAM – Interdyscyplinarny zespół opowiedział  o […]

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68