Ogłoszenia

Aktualne wydarzenia i komunikaty.

Strefa Inwestora

Najważniejsze informacje dla inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w Pile.

Nieruchomości

Oferta różnego typu nieruchomości inwestycyjnych.

Platforma Praca

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj na stanowisko.

Aktualności

16

lut

dsc_0396.jpg

Pierwsze pilskie Zero Waste Party za nami!

W sobotę 10 lutego w Inwest-Parku odbyło się pierwsze pilskie Zero Waste Party. Otwierający wydarzenie Zastępca Prezydenta Beata Dudzińska i Prezes spółki Gwda Tomasz Wojciechowski witając gości zaproponowali konkurs na polską nazwę tego wydarzenia. Impreza przebiegła w przyjemnej i rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że wszyscy którzy odwiedzili Zero Waste Party wynieśli z niego pozytywne wrażenia. Organizatorzy zapewnili, że będą pracowali dalej nad ulepszeniem formuły wydarzenia, tak aby było ono jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla uczestników jak i dla środowiska naturalnego. Główną osią wydarzenia była możliwość wymiany, sprzedaży, oddania za darmo odzieży używanej, damskiej i dziecięcej oraz akcesoriów takich jak torebki, buty, paski etc. Organizatorzy przygotowali dla  wystawców 20 mobilnych wieszaków, na których było można było zaprezentować swoje rzeczy. Ideą Zero Waste Party jest chęć nadania rzeczom drugiego życia, ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu oraz produkcji śmieci, a także  życie w zgodzie z filozofiami circular economy i zero waste.  Atrakcjami towarzyszącymi były: Repair Cafe Piła; Stanowisko #zwłasnymkubkiem; sprzedaż ekologicznych toreb Zakładu Aktywności […]

Czytaj więcej

16

lut

start_biznes_z-logo-um.jpg

Zapraszamy na BEZPŁATNE PORADY PODATKOWE dla osób planujących własny biznes

Pilski Inkubator Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza osoby zainteresowane uruchomieniem firmy na bezpłatne spotkania z doradcą podatkowym, które odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca od godziny 10:00 do godziny 14:00 w Inwest-Parku (wejście B, od ul. Dąbrowskiego 8). ZAPISY pod numerem telefonu: 67 353 31 37 lub mailowo: biuro@inwestpark.pila.pl

Czytaj więcej

08

lut

dsc_0078.jpg

Pierwszy Biznes Mixer w 2018 roku

Pierwszy w tym roku biznes mixer odbył się w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Dyrektor ZAZ-u pani Katarzyna Maruda oprowadziła przedsiębiorców biorących udział w spotkaniu po zakładzie, przedstawiając specyfikę pracy w 4 działach: montażu i opakowań, introligatorskim, krawieckim oraz usług ogrodniczo – porządkowych. Przybyli na spotkanie potencjalni, nowi partnerzy byli pełni uznania dla możliwości produkcyjnych zakładu, który jak wiadomo zatrudnia osoby niepełnosprawne. Szczególne zainteresowanie wzbudziły produkty działu krawieckiego oraz niewykorzystany ciągle potencjał pracowników działu porządkowego, który oferuje bardzo ciekawe usługi również dla odbiorców indywidualnych. Po części oficjalnej Beata Dudzińska podziękowała za organizację spotkania, zachęciła do dalszych rozmów na temat perspektyw współpracy z ZAZ oraz zwróciła z zadowoleniem uwagę na fakt, że coraz więcej firm w Pile realizuje politykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpraca z ZAZ w Pile niewątpliwie umożliwić może realizacje celów na tym polu w jeszcze większym stopniu. W biznes mikserze w ZAZ uczestniczyło kilkanaście podmiotów z wielu branż między innymi firmy Sanita Footwear Sp. […]

Czytaj więcej
Więcej aktualności
Kalendarz wydarzeń

O INWEST PARK

Inwest-Park Sp. z o.o. jest spółką z ograniczona odpowiedzialnością w której jedynym udziałowcem jest Gmina Piła.
Działalność:Realizacja projektu wpisuje się w strategię Gminy Piły w zakresie tworzenia warunków korzystnych dla podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju przedsiębiorczości w subregionie pilskim. Zakłada się bowiem, że utworzenie w Pile podstrefy na obszarze 21,9 ha otworzy możliwości zaktywizowania i ożywienia gospodarczego miasta i subregionu, zamieszkałego przez ponad 400 tys. osób.Dzięki ulgom dla inwestujących w obszarze podstrefy powstaną nowe inwestycje, które będą miały wpływ rozwój miasta, a w szczególności:

  • zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta,
  • napływ kapitału do miasta Piły, w tym zagranicznego,
  • zmniejszenie bezrobocia,
  • ograniczenie migracji zarobkowej.

Zgodnie z nowymi wymaganiami rynkowymi i oczekiwaniami właścicielskimi spółka prowadzi działalność służącą tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. W tym celu działalność spółki będzie polegała w szczególności na:
– stworzeniu miejsca i modelu świadczenia kompleksowych usług na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw subregionu pilskiego w jednym miejscu w ramach Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • wsparcia przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenia poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego,
  • podnoszeniu standardu i rozwoju usług w ramach sieci IOB działających w subregionie polskim,
  • rozwoju korzystnych warunków dla lokowania biznesu w Mieście Piła i subregionie pilskim,
  • aktywizacji MSP ożywieniu gospodarczym w subregionie pilskim,
  • aktywnym działaniu na rzecz budowania Innowacyjnej Wielkopolski poprzez budowanie kapitału społecznego, tożsamości regionalnej i przywództwa regionalnego w subregionie pilskim.

Budynek Inwest-Parku zlokalizowany jest w centrum Piły, nad rzeką Gwda, w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacji miejskiej i dojazdu z obwodnic z kierunków Poznań i Bydgoszcz. Jest największym biurowcem w Pile. Wokół budynku położone są osiedla i Centrum rekreacyjne tzw. Park na Wyspie. Ze względu na swoją historię jest rozpoznawalnym miejscem na mapie miasta.

W wyniku realizacji projektu rozszerzył się zakres działalności spółki o nowe rodzaje działalności, takie jak obsługa inwestora czy  platforma praca, przy czym prowadzone działalności związane z wynajmem powierzchni biurowej i usługami hotelowymi zostały utrzymane.
Adres:
Dąbrowskiego 8, Piła
Telefon:
67 212 49 68