Inwest-Park Piła
Fundusze europejskie – projekty zakończone
„Pilski Inkubator Przedsiębiorczości”
W marcu 2020 r. została zakończona realizacja projektu pt. „PILSKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”.
Cele działalności Inkubatora to:
- aktywizacja lokalnego rynku pracy,
- podniesienie poziomu przedsiębiorczości,
- budowa i rozwój infrastruktury wspierającej przedsiębiorczość,
- udostępnianie kompleksowych usług dla przedsiębiorców świadczonych w jednym miejscu,
- wsparcie początkujących przedsiębiorców, w tym studentów i absolwentów i zapobieganie ich odpływowi,
- tworzenie nowych miejsc pracy,
- wzrost liczby nowych przedsiębiorstw oraz rozwój istniejących,
- intensyfikacja współpracy lokalnych partnerów, m.in.: IOB, uczelni wyższych, firm i lokalnej władzy,
- pozyskiwanie nowych inwestorów.
Powierzchnie Inkubatora zostały sfinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, Działanie 1.4 „Wsparcie przedsięwzięć powiązanych z Regionalną Strategią Innowacji”, Schemat I – Kompleksowe wsparcie świadczenia usług dla przedsiębiorstw. Dzięki pozyskanym środkom unijnym zostały stworzone warunki do funkcjonowania Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Całkowita wartość projektu to: 4 149 805,81 zł
Całkowite wydatki kwalifikowalne to: 3 016 473,69 zł
Wysokość dofinansowania: 1 206 589,48 zł
(stanowiąca nie więcej niż 40% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych)
Wkład własny w wysokości: 1 809 884,21 zł
Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się w pliku: >>TUTAJ<<
„Rozwijaj kompetencje i planuj karierę z Funduszami Europejskimi”
Inwest-Park pozyskał w 2019 roku środki zewnętrzne – w czerwcu podpisaliśmy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju umowę o dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego pt. „Rozwijaj kompetencje i planuj karierę z Funduszami Europejskimi” w kwocie 12086,84 zł brutto, wkład własny Inwest-Parku wyniósł 4712,35 zł.
W ramach projektu w okresie wrzesień-październik 2019 r. zorganizowano:
– akcję promującą wydarzenie,
– seminarium informacyjne dla osób powracających na rynek pracy, nieaktywnych zawodowo pt. „Fundusze europejskie dla osób powracających na rynek pracy”,
– warsztaty dla osób planujących założenie firmy, start-up’ów oraz dla przedsiębiorców pt. „Digital marketing”,
– warsztaty dla osób powracających na rynek pracy, nieaktywnych zawodowo
pt. „Trening efektywności osobistej”,
– seminarium informacyjne dla osób zainteresowanych nabyciem lub rozwinięciem kompetencji pt. „Możliwości rozwoju kompetencji dzięki Funduszom europejskim”,
– seminarium informacyjne dla osób planujących założenie firmy, start-up’ów oraz dla przedsiębiorców pt. „Fundusze unijne na uruchomienie i na rozwój firmy”,
– warsztaty dla kobiet planujących założenie własnej firmy pt. „JA-przedsiębiorca”,
– warsztaty dla osób zainteresowanych nabyciem lub rozwinięciem kompetencji pt. „Poznanie własnych zasobów, predyspozycji oraz wartości”,
– konkurs pt. „Fundusze unijne zmieniają Piłę”.
Projekt skierowany był przede wszystkim do 6 grup odbiorców:
- osób wracających na rynek pracy, nieaktywnych zawodowo,
- osób dorosłych zainteresowanych nabyciem lub rozwinięciem posiadanych kompetencji, w tym zagrożonych wykluczeniem cyfrowym,
- osób zainteresowanych uruchomieniem firmy,
- START-UP’ów,
- przedsiębiorców,
z Piły i okolic, tj. z gmin: Białośliwie, Kaczory, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo, Wyrzysk i Wysoka.
Udział w seminariach i warsztatach był bezpłatny. W projekcie wzięło udział 95 uczestników.
Dodatkowo mieszkańcy Piły i okolic mogli wziąć udział w konkursie oraz wykazać się pomysłowością i kreatywnością przygotowując film na temat „Fundusze unijne zmieniają Piłę”. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę – drona.
Realizacja projektu zakończyła się 26.10.2019 r.
Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
„Rozwijaj się dzięki FUNDUSZOM EUROPEJSKIM”
Inwest-Park otrzymał we wrześniu 2018 r. dofinansowanie na organizację działań informacyjno-promocyjnych w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pn. „Wspólnie o Funduszach Europejskich”.
W ramach projektu pt. „Rozwijaj się dzięki FUNDUSZOM EUROPEJSKIM” odbyły się seminaria informacyjne mające na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z pozyskiwaniem Funduszy Europejskich oraz warsztaty rozwijające konkretne umiejętności związane z rynkiem pracy, ubieganiem się o dotację czy kreowaniem innowacji w firmie. Zaplanowaliśmy także szkolenie dla początkujących wnioskodawców Funduszy Europejskich.
Projekt skierowany był do:
- osób powracających na rynek pracy, nieaktywnych zawodowo,
– osób planujących uruchomienie firmy,
– przedsiębiorców,
– podmiotów uprawnionych do ubiegania się o Fundusze Europejskie.
Udział w formach edukacyjnych był bezpłatny.
W ramach projektu zorganizowano następujące formy edukacyjne:
1. „Mój cel – nastawienie na rozwiązania”. Celem warsztatów było poznanie własnych zasobów, predyspozycji oraz wartości związanych z rozwojem osobistym i zawodowym, poznanie swoich celów oraz poszukania sposobu, w jaki można je realizować.
2. „Wsparcie z funduszy unijnych na rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych”. Celem seminarium było pokazanie w jaki sposób doskonalić swoje kompetencje zawodowe oraz z jakich źródeł uzyskać dofinansowanie unijne na ten cel.
3. „Dotacje na rozwój przedsiębiorstwa”. Celem seminarium było poinformowanie uczestników, w jaki sposób mogą uzyskać fundusze unijne na rozwój swojej działalności gospodarczej, przeprowadzanie badań przemysłowych, realizację prac rozwojowych czy rozbudowę infrastruktury B+R.
4. „Biznes plan w projektach unijnych”. Celem szkolenia było przekazanie wiedzy na temat prawidłowego wypełniania poszczególnych części biznes planu.
5. „Kreatywność źródłem innowacji w biznesie – wykorzystanie gier coachingowych
w procesie twórczym i pracy zespołowej”. Celem warsztatów było pobudzenie kreatywności uczestników z wykorzystaniem konkretnych narzędzi.
6. „ABC wnioskodawcy”. Celem szkolenia było udzielenie praktycznych porad oraz wskazówek w zakresie przygotowania uczestników do aplikowania o środki unijne.
7. „Dotacje na start i na rozwój młodej firmy”. Podczas seminarium uczestnicy dowiedzieli się o dotacjach, z jakich mogą skorzystać osoby, które są zainteresowane założeniem własnej działalności oraz osoby, które niedawno rozpoczęły działalność gospodarczą i chcą ją rozwijać.
W seminariach, szkoleniach i warsztatach wzięło udział 93 uczestników.
Dodatkowo mieszkańcy Piły i okolic mogli wziąć udział w konkursie oraz wykazać się pomysłowością i kreatywnością przygotowując film na temat „Jak fundusze unijne wpłynęły na moje otoczenie”. Dla zwycięzcy przewidziano atrakcyjną nagrodę – laptopa.
Realizacja projektu zakończyła się 25.10.2018 r.
Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
Projekt został objęty patronatem Prezydenta Miasta Piły.
Patronat medialny pełniła:
Znamy zwycięzcę konkursu!
Najciekawszy i najbardziej kreatywny film pt. „Jak fundusze unijne wpłynęły na moje otoczenie?” przygotował Pan Bartosz Ćwikliński z Piły. GRATULUJEMY!!!
Nagrodę – laptopa, w dniu 5 października 2018 r. wręczył Europoseł Pan Adam Szejnfeld oraz Zastępca Prezydenta Miasta Piły Pani Beata Dudzińska.
Zapraszamy do obejrzenia filmu: LINK
Nagroda została sfinansowana w ramach projektu pt. „Rozwijaj się dzięki FUNDUSZOM EUROPEJSKIM” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności z Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.
Zapraszamy mieszkańców Piły i okolic do udziału w konkursie pt. „Jak fundusze unijne wpłynęły na moje otoczenie?”
Fundusze Europejskie wpływają na wygląd naszego miasta i okolic, usprawniają funkcjonowanie przedsiębiorstw, zarówno tych dużych jak i małych rodzinnych firm. Zmieniają także nasze życie.
Środki unijne pomagają rozwijać polską gospodarkę, pobudzają przedsiębiorczość i ułatwiają powstawanie nowych firm oraz napędzają rozwój już istniejących. Pracownikom, osobom bezrobotnym oraz studentom umożliwiają podnoszenie kwalifikacji. Dzięki funduszom europejskim zmienia się również nasze otoczenie, łatwiej jest chronić środowisko naturalne oraz dbać o zdrowie czy o dobra kultury. Z efektów wykorzystania Funduszy Europejskich korzysta zatem każdy z nas – bezpośrednio lub pośrednio.
Co trzeba zrobić?
- poszukaj w swojej okolicy unijnych projektów (np. obiektu, drogi, beneficjenta realizującego projekty szkoleniowe),
- przygotuj scenariusz filmu opowiadający o tym, na co środki unijne zostały wykorzystane i jak to wpłynęło na Twoje otoczenie (na środowisko naturalne, na mieszkańców Twojej miejscowości lub osiedla, na Twoją rodzinę lub bezpośrednio na Ciebie),
- zaangażuj „aktorów”,
- nagraj ciekawy film swoim telefonem lub kamerą,
- wyślij film na konkurs!
Film powinien trwać maksymalnie 3 minuty i zawierać informację o finansowaniu ze środków UE, może to być sfilmowana tablica informacyjna lub umieszczony w filmie tekst z logotypami unijnymi.
A co potem?
Spośród wszystkich filmów zostanie wybrany 1 najciekawszy i najbardziej kreatywny, której autor otrzyma nagrodę – laptopa.
Na przesłanie filmu masz czas do 30 września 2018 r. do godziny 24:00.
Zanim przystąpisz do konkursu, zapoznaj się z REGULAMINEM dostępnym na dole strony.
Szczegółowe informacje na temat konkursu pod numerem telefonu: 67 353 31 43.
NOWE KWALIFIKACJE – NOWE MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
W dniu 5 grudnia 2016 r. Inwest-Park Sp. z o.o. podpisał Umowę partnerską na rzecz realizacji projektu pt. „Nowe kwalifikacje – nowe możliwości zatrudnienia”.
Liderem projektu była Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, natomiast Partnerami byli: Inwest-Park Sp. z o.o. oraz Maciej Perzyński Usługi Szkoleniowe.
Projekt pt. „Nowe kwalifikacje – nowe możliwości zatrudnienia” nr RPWP.06.02.00-30-0207/15 dofinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego WRPO 2014+ na lata 2014-2020 w ramach Działania 6.2 Aktywizacja zawodowa.
Cele projektu
Głównym celem projektu było zwiększenie do 31.01.2018 r. szans na zatrudnienie 50 uczestników projektu (26 Kobiet i 24 Mężczyzn) powyżej 30 roku życia, zamieszkujących na terenie powiatów: pilskiego, złotowskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego, w szczególności kobiet, osób o niskich kwalifikacjach (wykształcenie max. średnie), długotrwale bezrobotnych i niepełnosprawnych.
Celem projektu było również:
- zdobycie kwalifikacji zawodowych (teoretycznych i praktycznych) zgodnych z zapotrzebowaniem rynku pracy umożliwiających podjęcie zatrudnienia,
- wzrost umiejętności poruszania się na rynku pracy,
- wzrost kompetencji przedsiębiorczych,
- zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez realizację staży, podjęcie pracy przez minimum 22 uczestników.
Adresaci projektu
Projekt skierowany był do 50 osób poszukujących pracy, biernych zawodowo powyżej 30 roku życia, zamieszkujących powiat pilski, złotowski lub czarnkowsko-trzcianecki
Wparcie oferowane w ramach projektu:
1. Poradnictwo zawodowe – polegało na wypracowaniu indywidualnej oferty dla każdego uczestnika projektu, zapewnienie kompleksowego wsparcia, którego celem było znalezienie pracy po zakończeniu projektu.
Każdy uczestnik projektu odbył indywidualne 6-godzinne spotkanie
z DORADCĄ ZAWODOWYM, które miało na celu:
– diagnozę sytuacji zawodowej i identyfikację potrzeb, weryfikację możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, analizę przyczyn pozostawania bez zatrudnienia i określenie problemu zawodowego,
– stworzenie Indywidualnego Planu Działania dla każdego uczestnika projektu, dobór kierunku szkolenia zgodnie z predyspozycjami zawodowymi lub dotychczasowym kierunkiem kształcenia (poszerzenie posiadanych kwalifikacji).
2. Szkolenia zawodowe – szkolenia zawodowe odgrywały istotną rolę w dostarczaniu na rynek pracy wykwalifikowanych specjalistów średniego szczebla, których potrzebują zwłaszcza nowoczesne podmioty gospodarcze. Każdy z uczestników projektu skierowany został na kurs spośród proponowanych w projekcie, który zgodnie z opracowanym Indywidualnym Planem Działania najlepiej odpowiada jego predyspozycjom i daje największą gwarancję znalezienia pracy.
Typy szkoleń:
• Kurs magazyniera z obsługą wózka widłowego – 160 godz., 20 os. (stypendium szkoleniowe 1366,40 zł brutto)
• Kurs kierowca zawodowy C+E – 95 godz., 15 os. (stypendium szkoleniowe 811,30 zł brutto)
• Kurs projektanta grafiki i multimediów – 50 godz.,15 os. (stypendium szkoleniowe 427,00 zł brutto)
Podczas szkoleń każdy uczestnik otrzymał STYPENDIUM SZKOLENIOWE.
3. Staże zawodowe – każdy uczestnik projektu został skierowany na PŁATNY
5-miesięczny staż zawodowy (stypendium stażowe w wysokości 1820,00 zł brutto), ściśle powiązany z nowo nabytymi umiejętnościami. Staże odbywać się będą w firmach z branż, których dotyczyły kursy i będą zlokalizowane na terenie woj. wielkopolskiego, w subregionie Północnej Wielkopolski.
4. Pośrednictwo pracy – polegało na indywidualnym wsparciu każdego uczestnika projektu po ukończeniu kursów i stażu. Wsparcie miało na celu pomoc w znalezieniu zatrudnienia, dzięki zdobytym na poprzednich etapach uczestnictwa umiejętnościom i doświadczeniu. Każdy uczestnik skorzystał maksymalnie z 8 godzin spotkań z POŚREDNIKIEM PRACY oraz uczestniczył w szkoleniu (jednodniowym) na temat aktywnego poszukiwania pracy.
Uczestnikom zapewniono:
- bezpłatny udział w projekcie,
- stypendium szkoleniowe,
- stypendium stażowe,
- bezpłatne materiały szkoleniowe,
- catering podczas warsztatów z aktywnego poszukiwania pracy,
- ubezpieczenie NNW podczas stażu,
- sfinansowanie badań lekarskich wstępnych.
Rekrutacja uczestników trwała od 2 stycznia 2017 r.
Realizacja projektu zakończyła się w dniu 30.06.2018 r.
.Dokumenty do pobrania:
Uzasadnienie chęci uczestnictwa w projekcie
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
Biuro projektu:
Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski
Ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła
tel. +48 67 212 30 59
email: biuro@izba.pila.pl
PILSKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
W dniu 2 maja 2012 roku INWEST-PARK Spółka z o.o. w Pile podpisał z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę UDA-RPWP.01.04.01-30-002/11-00 o dofinansowanie projektu „Pilski Inkubator Przedsiębiorczości”.
Powierzchnie Inkubatora zostały sfinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, Działanie 1.4 „Wsparcie przedsięwzięć powiązanych z Regionalną Strategią Innowacji”, Schemat I – Kompleksowe wsparcie świadczenia usług dla przedsiębiorstw. Dzięki pozyskanym środkom unijnym zostały stworzone warunki do funkcjonowania Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Całkowita wartość projektu to: 4 149 805,81 zł
Całkowite wydatki kwalifikowalne to: 3 016 473,69 zł
Wysokość dofinansowania: 1 206 589,48 zł
(stanowiąca nie więcej niż 40% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych)
Wkład własny w wysokości: 1 809 884,21 zł
Celem działalności Inkubatora jest:
- aktywizacja lokalnego rynku pracy,
- podniesienie poziomu przedsiębiorczości,
- budowa i rozwój infrastruktury wspierającej przedsiębiorczość,
- udostępnianie kompleksowych usług dla przedsiębiorców świadczonych w jednym miejscu,
- wsparcie początkujących przedsiębiorców, w tym studentów i absolwentów i zapobieganie ich odpływowi,
- tworzenie nowych miejsc pracy,
- wzrost liczby nowych przedsiębiorstw oraz rozwój istniejących,
- intensyfikacja współpracy lokalnych partnerów, m.in.: IOB, uczelni wyższych, firm i lokalnej władzy,
- pozyskiwanie nowych inwestorów.
Okres realizacji projektu: 20.12.2012 r. – 05.05.2014 r.
Okres trawłości projektu: do 11.03.2020 r.
Więcej informacji na temat Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości znajduje się pod linkiem: PIP
AKCELERATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
W dniu 12 października 2012 roku INWEST – PARK Sp. z o.o. w Pile podpisał Umowę partnerską na rzecz realizacji Projektu „Akcelerator Przedsiębiorczości – działania wspierające rozwój przedsiębiorczości poza obszarami metropolitarnymi”.
Projekt pt. „Akcelerator przedsiębiorczości – działania wspierające rozwój przedsiębiorczości poza obszarami metropolitarnymi” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Poddziałanie 2.2.1: Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności, realizowany był w okresie od stycznia do grudnia 2013 r. Inwest-Park Sp. z o.o. występował jako partner projektu.
Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy trzech instytucji:
Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości – jest stowarzyszeniem, które specjalizuje się w projektowaniu nowych metod transferu wiedzy naukowej do środowisk przedsiębiorczych, wspieraniu współpracy przedsiębiorców i inwestorów oraz w promocji innowacji i przedsiębiorczości.
Gmina Piła – jest silnie zaangażowana w rozwój przedsiębiorczości. Wspiera zwiększanie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw m.in poprzez ich promocję na imprezach targowych, promocję „produktów” lokalnych na rynku ogólnokrajowym. Prężnie współpracuje z samorządem gospodarczym m.in. z Izbą Gospodarczą Północnej Wielkopolski. Przekazuje przedsiębiorcom informacje dotyczące organizowanych szkoleń, konferencji, istniejących możliwości pozyskania środków finansowych.
Inwest-Park Piła – jest spółką z o.o., której głównym celem jest działalność służąca tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości m.in. poprzez stworzenie Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, wspieranie przedsięwzięć innowacyjnych i podnoszenie poziomu konkurencyjności subregionu pilskiego oraz podnoszenie standardu i rozwoju usług w ramach sieci Instytucji Otoczenia Biznesu działających w subregionie pilskim.
Uczestnikami projektu były osoby prowadzące lub planujące działalność gospodarczą w branżach kreatywnych. Branże kreatywne to takie, które są oparte na indywidualnej twórczości, zdolnościach i talencie. Przemysły kreatywne obejmują następujące branże: reklama, architektura, sztuka i antyki, gry komputerowe, rękodzieło, projektowanie, projektowanie mody, film i video, muzyka, sztuka teatralna, publikacje, oprogramowanie, telewizja i radio.
W ramach projektu „Akcelerator Przedsiębiorczości” uczestnicy skorzystali z bezpłatnej pomocy najlepszych specjalistów w zakresie finansów, innowacji, marketingu i zamówień publicznych, mentoringu.
Więcej informacji na temat Akceleratora Przedsiębiorczości znajduje się pod linkiem: AP
Projekty własne Inwest-Park
„Lekcje przedsiębiorczości”
Cykl „Lekcji przedsiębiorczości” skierowany jest do uczniów pilskich szkół ponadgimnazjalnych. Celem lekcji jest szerzenie idei przedsiębiorczości i pobudzanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Udział w lekcjach daje młodzieży niepowtarzalną możliwość spotkania się z praktykami – specjalistami w danych dziedzinach.
Podczas lekcji uczniowie zwiedzają przestrzenie Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz uczestniczą w wykładach o tematyce związanej z prowadzeniem biznesu.
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie uczestniczyli w następujących lekcjach:
Lekcja 1: „Pilski Inkubator Przedsiębiorczości miejscem dla rozwoju biznesu”
Lekcja 2: „Finansowanie działalności gospodarczej”
Lekcja 3: „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?”
Lekcja 4: „Praca zespołowa oraz cechy dobrego lidera”
Lekcja 5: „Jak zamienić hobby w biznes?”
GALERIA:
LINKI:
http://inwestpark.pila.pl/inne/zakonczenie-lekcji-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku/
http://inwestpark.pila.pl/inne/lekcje-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku-5/
http://inwestpark.pila.pl/inne/kolejny-cykl-lekcji-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku/
http://inwestpark.pila.pl/inne/lekcje-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku-4/
http://inwestpark.pila.pl/inne/lekcja-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku/
http://inwestpark.pila.pl/inne/lekcje-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku-3/
http://inwestpark.pila.pl/inne/lekcje-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku-2/
http://inwestpark.pila.pl/inne/lekcje-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku/
http://inwestpark.pila.pl/inne/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci-w-inwest-parku-2/
W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie uczestniczyli w następujących lekcjach:
Lekcja 1: „Pilski Inkubator Przedsiębiorczości miejscem dla rozwoju biznesu”
Lekcja 2: „Finansowanie działalności gospodarczej”
Lekcja 3: „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?”
Lekcja 4: „Praca zespołowa oraz cechy dobrego lidera”
Lekcja 5: „Zasady funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku – gra planszowa ekonomiczna”
Lekcja 6: „Przedsiębiorczy na rynku pracy”
Lekcja 7: „Jak zamienić hobby w biznes?”
GALERIA:
LINKI:
LINK 1; LINK 2; LINK 3; LINK 4; LINK 5; LINK 6
„Pilska Akademia Umiejętności”
Celem Pilskiej Akademii Umiejętności jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Akademia realizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Piła. W Akademii biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy tworzą Zespoły Uczniowskie (max. 3-osobowe). W drodze losowania, uczniowie wybierają przedsiębiorcę, z którym będą wspólnie pracować nad opracowaniem Planu marketingowego. Zespoły uczniowskie spotykają się z przedsiębiorcą w siedzibie firmy i pozyskują informacje na temat zakresu działalności, wad i zalet prowadzenia firmy oraz dotychczasowych form promocji.
W międzyczasie uczniowie uczestniczą w warsztatach marketingowych oraz w konsultacjach prowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy.
Przygotowane Plany marketingowe uczniowie składają do oceny a następnie, podczas uroczystej gali, prezentują swoje prace. Przedsiębiorcy również oceniają współpracę z uczniami. Najlepsze Plany marketingowe otrzymują nagrodę pieniężną. Wszyscy Uczestnicy otrzymują nagrodę książkową, dyplom oraz list referencyjny potwierdzający nabyte kompetencje kluczowe, tj.:
– przedsiębiorczość,
– kreatywność,
– umiejętność pracy w zespole,
– odpowiedzialność,
– elastyczność i zdolność do adaptacji,
– umiejętność prezentacji wyników pracy,
– umiejętność niezależnego myślenia,
– umiejętność organizacji pracy i efektywnego zarządzania czasem,
– umiejętność pracy pod presją czasu,
– umiejętność korzystania z narzędzi informatycznych.
Uczniowie biorący udział w Pilskiej Akademii Umiejętności zdobywają wiedzę na temat tworzenia planu marketingowego, współczesnych form promocji, poznają blaski i cienie prowadzenia działalności gospodarczej zdobywając jednocześnie cenną wiedzę przekazaną przez praktyków.
Przedsiębiorcy uczestniczący w Akademii mają możliwość uzyskania nowych, często zaskakujących pomysłów na promocję firmy od ludzi młodych, reprezentantów obecnych lub przyszłych klientów, przedstawicieli pokolenia korzystającego w codziennym życiu głównie z narzędzi internetowych.
Pierwsza edycja Pilskiej Akademii Umiejętności rozpoczęła się w lutym a zakończyła w marcu 2016 r.
GALERIA:
LINKI:
http://inwestpark.pila.pl/inne/inauguracja-pilskiej-akademii-umiejetnosci-w-inwest-parku/
http://inwestpark.pila.pl/inne/pilska-akademia-umiejetnosci/
http://inwestpark.pila.pl/inne/pilska-akademia-umiejetnosci-spotkania-robocze/
http://inwestpark.pila.pl/inne/pilska-akademia-umiejetnosci-warsztaty-marketingowe/
http://inwestpark.pila.pl/inne/pilska-akademia-umiejetnosci-spotkania-robocze-2/
http://inwestpark.pila.pl/inne/pilska-akademia-umiejetnosci-spotkania-robocze-3/
http://inwestpark.pila.pl/inne/pilska-akademia-umiejetnosci-spotkanie-robocze/
http://inwestpark.pila.pl/inne/znamy-juz-zwyciezcow-pierwszej-edycji-pilskiej-akademii-umiejetnosci/
„Pilska Akademia Umiejętności – edycja II”
W marcu 2017 r. rozpoczęto realizację drugiej edycji Pilskiej Akademii Umiejętności.
Celem realizacji Pilskiej Akademii Umiejętności jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży poprzez:
- pobudzanie kreatywności,
- rozwój umiejętności planowania,
- rozwój umiejętności analitycznych,
- zdobycie wiedzy na temat prowadzenia firmy,
- zdobycie wiedzy na temat współczesnych form promocji,
- możliwość weryfikacji w praktyce, wiedzy zdobytej w szkole,
- kształtowanie umiejętności pracy w grupie,
- nabycie kompetencji kluczowych w zakresie umiejętności prezentacji wyników pracy.
Uczestnikami Akademii byli uczniowie pilskich szkół ponadgimnazjalnych oraz pilscy przedsiębiorcy.
W drugiej edycji, oprócz planu marketingowego, uczniowie dodatkowo przygotowywali filmy reklamowe.
Linki do filmów reklamowych przygotowanych przez zespoły uczniowskie:
Księgarnia: https://www.youtube.com/watch?v=SVmMugv3umU
EDUN: https://www.youtube.com/watch?v=pJH0B1YmH78
PRGOK: https://www.youtube.com/watch?v=37-2ELwyZTc
CEROWNIA: https://www.youtube.com/watch?v=eqER2TOO8c8
TOP-FENCE: https://www.youtube.com/watch?v=_5mDhLuUXt8
DIET-BOX: https://www.youtube.com/watch?v=kuHuxorT2qg
MAGIK: https://www.youtube.com/watch?v=8s9ZkwTsmBw
GWDA: https://www.youtube.com/watch?v=5rK_V1eFzQs
Produkty benedyktyńskie: https://www.youtube.com/watch?v=QfNUUJPJY2M
Druga edycja Akademii zakończyła się w maju 2017 r.
LINKI do relacji:
LINK 1; LINK 2; LINK 3; LINK 4; LINK 5; LINK 6; LINK 7; LINK 8; LINK 9; LINK 10; LINK 11; LINK 12; LINK 13; LINK 14;
„Dyżury ekspertów”
Co kwartał odbywają się Dyżury Ekspertów adresowane do przedsiębiorców z sektora MŚP, samorządowców, a także instytucji otoczenia biznesu.
Dyżury są okazją do skorzystania z indywidualnych konsultacji i porad świadczonych przez specjalistów. Prowadzone są również prelekcje na tematy związane z prowadzeniem biznesu, np.:
„Mały biznes – duże korzyści”,
„E-administracja – wygodne rozwiązania dla biznesu”,
„Rozwój przez inwestycje”,
„Finansowanie zwrotne i bezzwrotne w ramach WRPO 2014-2020”,
„Nowe możliwości inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych”,
„Strefowy Klaster Edukacyjny szansą na pozyskanie wykwalifikowanych pracowników”,
„Grunty inwestycyjne w Pilskiej Podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”,
„Poręczenia kredytów i pożyczek szansą dla rozwoju przedsiębiorstw”,
„Możliwości pozyskania wsparcia na uruchomienie działalności gospodarczej ze środków UE”,
„Innowacyjne narzędzia wspierające rozpoczęcie działalności gospodarczej w Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości”,
„Platforma praca – narzędzie wspierające znalezienie pracy oraz pracownika”,
„Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej – co przedsiębiorca wiedzieć powinien?”,
„Środki na tworzenie nowych miejsc pracy oraz programy stażowe”,
„Asystent Podatnika w początkowej fazie rozwoju firmy – zmiany w administracji podatkowej”,
„Korzyści wynikające z członkostwa w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski”,
„Środki z funduszu Horyzont 2020 na rozwój start-up’ów – innowacyjnych przedsiębiorstw”,
„Cloud computing w praktyce Twojej firmy”,
„Forma zabezpieczenia kredytowanych inwestycji (poręczenia)”,
„Wyzwania współczesnych menedżerów. Metodologia i narzędzia menedżerskie”.
LINKI:
http://inwestpark.pila.pl/biznes-w-pile/zapraszamy-na-ix-dyzur-ekspertow/
http://inwestpark.pila.pl/biznes-w-pile/viii-dyzur-ekspertow/
http://inwestpark.pila.pl/inne/vii-dyzur-ekspertow/
http://inwestpark.pila.pl/inne/vi-dyzur-ekspertow/
http://inwestpark.pila.pl/inne/iv-dyzur-ekspertow-juz-za-nami/
http://inwestpark.pila.pl/inne/zapraszamy-na-iv-dyzur-ekspertow/
http://inwestpark.pila.pl/biznes-w-pile/zaproszenie/
Subregionalne Targi Pracy i Kariery
Przedsięwzięcie organizowane przez Inwest-Park i Gminę Piła. Do współpracy zostali zaproszeni przedsiębiorcy korzystający z Platformy Praca. Targi pracy to wydarzenie, w trakcie, których organizatorzy tworzą ogólnodostępną przestrzeń służącą łączeniu się przedstawicieli firm, poszukujących nowych pracowników, z osobami poszukującymi pracy.
GALERIA:
LINKI:
http://www.targi-pracy.inwestpark.pila.pl/
http://inwestpark.pila.pl/inne/patroni-medialni-na-v-pilskie-subregionalne-targi-pracy-i-kariery/
http://inwestpark.pila.pl/inne/iv-pilskie-subregionalne-targi-pracy-i-kariery-3/
http://inwestpark.pila.pl/platforma-praca-aktualnosci/targi-pracy/
http://inwestpark.pila.pl/inne/juz-jutro-iii-pilskie-subregionalne-targi-pracy/
http://inwestpark.pila.pl/biznes-w-pile/ii-subregionalne-targi-pracy/
http://inwestpark.pila.pl/biznes-w-pile/ii-pilskie-subregionalne-targi-pracy/
Wykłady i warsztaty dla osób planujących własny biznes – Pilska Akademia Biznesu
Pilska Akademia Biznesu to projekt autorski Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Formuła Akademii została przewidziana w taki sposób, by przybliżyć zagadnienia związane z prowadzeniem własnej działalności osobom, które zamierzają rozpocząć pracę na własny rachunek.
W ciągu trzech tygodni – od 15 marca do 4 kwietnia słuchacze Akademii mieli okazję uczestniczyć w kilkunastu wykładach, mających również formę warsztatów, pogłębiając swoją wiedzę w zakresie biznesu.
Wykłady obejmowały 11 bloków tematycznych, z których każdy poruszał odrębne zagadnienie ważne dla początkującego przedsiębiorcy.
Wykłady były adresowane do wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności, najliczniejszą grupę tworzyły osoby zatrudnione.
Plan wykładów Pilskiej Akademii Biznesu
Linki:
LINK 1; LINK 2; LINK 3; LINK 4; LINK 5